redakce |

Týden hokeje je za námi

V neděli 27. 11. 2022 se od 9 hodin konala na zimním stadionu v Rosicích pod záštitou Českého svazu ledního hokeje v rámci celorepublikového Týdne hokeje akce „Pojď hrát hokej“, která se opět těšila velké účasti. V rámci této akce se v klubu HC Zastávka registrovalo 27 nových zájemců.

Děti obuly brusle a některé i za podpory svých rodičů dělaly své první krůčky na ledě. Hokejové hřiště bylo rozděleno na několik částí, kde v každé probíhaly jiné aktivity. Pod vedením trenérů si děti vyzkoušely bruslařskou abecedu, slalom, překážkovou dráhu. Z hokejových dovedností pak držení hole, vedení puku a střelbu na gólmana. Na druhé části hřiště předvedly děti z ročníku 2014 a 2015 ukázkový hokejový zápas.

V době, kdy se děti snažily na ledě, probíhala pro rodiče malých nadšenců v jedné z hokejových šaten přednáška “Jak začít s hokejem”, kterou vedl trenér Dominik Grečko. Rodiče seznámil s vedením našich tréninků, kdy se u těch malých zaměřujeme především na zábavu na ledě. Děti z nižších ročníků trénují hlavně v podobě her, aby je to bavilo a našly lásku ke sportu. Až u starších dětí je kladem důraz na rozvoj dovedností. Dále mluvil o bezpečnosti při hokeji, kdy se fyzický kontakt při hokeji posouvá až na věk 12 let a zároveň ukázal i brankářskou a hokejovou výstroj, kterou si některé děti hned začaly oblékat. Zmínil se, že hokej není jen o samotné hře, ale i o výchově a kolektivu, o týmovosti a fair play, o snaze a píli, a zároveň o radosti a zábavě.

Radost v očích dětí a jejich rodičů byla na zimním stadionu všudypřítomná a nikomu se nechtělo z ledu. Ale protože vše má i svůj konec, rozloučili jsme se s dětmi s tím, že se s některými jistě brzy uvidíme na ledě. Každý si navíc odnesl přímo z ledu sladkou odměnu za své velké úsilí.

Máme vždy velkou radost, když můžeme akci „Pojď hrát hokej“ pořádat a můžeme nechat nakouknout každého zájemce do prostředí hokejového klubu. I kdyby díky této akci začalo jen jediné dítě hrát hokej, tak za klub HC Zastávka si myslíme, že tato akce ČSLH má rozhodně smysl a jsme připraveni ji pro vás pořádat každý rok. Děkuji všem z realizačního týmu, kteří se na akci podíleli, za skvělou organizaci a také všem rodičům a dětem, kteří se akce účastnili. Opravdu jsme si to všichni užili. Díky a těšíme se na vás na ledě.

Autor: Pavel Matal, HC Zastávka

Aktuální články

Ohlédnutí za výletem do Prahy na Mistrovství světa

V neděli 12. května využili naši mladí hráči výjimečné možnosti podívat se zblízka na hokejový zápas v rámci mistrovství světa v...

HC Zastávka vyhrála domácí turnaj ročníků 2013 a 2014

Na konci sezóny 2023/2024 jsme uspořádali turnaj pro hráče ročníků 2013 a 2014. Našimi soupeři byla družstva HC Blansko, SKMB Boskovice a...

Mladší žáci získali na turnaji v Itálii zlaté medaile!

Velkého úspěchu dosáhli naši mladší žáci, když svou účast na turnaji Easter CCM Hockey Bunnies Cup 2024 v italském Fondu proměnili ve...