redakce |

HC Zastávka na Mistrovství ČR a SVK v rybníkovém hokeji!

Naši muži nezaháleli ani mezi svátky a klub reprezentovali na Mistrovství ČR a SK v rybníkovém hokeji. Turnaj se uskutečnil na zimním stadionu v Bratislavě a sloužil zároveň jako kvalifikace na světový šampionát, který se koná v Kanadě.

Co to rybníkový hokej vlastně je? Hraje se bez brankářů, bez rozhodčích, bez výstroje. Na malém kluzišti bez úprav rolbou, nastupuje tým o čtyřech hráčích s jedním střídajícím, branka je vysoká sotva 20 cm. Více o pravidlech rybníkového hokeje se dočtete například zde.

Mistrovství ČR a SVK se zúčastnilo dohromady 20 mužstev z Česka a Slovenska rozděleno do čtyř skupin. Nás reprezentovali hráči A-týmu: Bednář, Huml, Lesonický, Mikule a Šedý. Ve skupině hráči HC Zastávka odehráli čtyři zápasy. Hned první byl vítězný, bohužel v dalších se na výhru nepodařilo navázat. “Jak jsme brzy zjistili, je to úplně jiný sport, vůbec jsme netušili do čeho jdeme, letos jsme si to vyzkoušeli, užili si krásný turnaj a příští rok se pokusíme uspět”, hodnotili turnaj naši hráči. Na statistiky se v tomto odvětví moc nehledí, tak alespoň zmíníme našeho nejlepšího střelce, kterým se stal Jakub Mikule s 18 brankami. Tak příště to snad klapne!

Aktuální články

Dorost odehrál zápasy s Prostějovem a Uherským Brodem

Hráči dorostu mají za sebou svižný začátek týdne. Nejprve se v pondělí představili na ledě Prostějova, o den později odehráli doma...

Program zápasů 21.3.-26.3. 2023

Přehled zápasů, které čekají naše družstva na sklonku sezóny.

Poslední mistrovské utkání žáků i Školička bruslení

Víkend nabídl mimo jiné poslední utkání mladších žáků v této sezóně i závěrečnou lekci naší Školičky bruslení.