redakce |

Mladší žáci získali na turnaji v Itálii zlaté medaile!

Velkého úspěchu dosáhli naši mladší žáci, když svou účast na turnaji Easter CCM Hockey Bunnies Cup 2024 v italském Fondu proměnili ve zlaté vítězství. Že cesta k prvenství nebyla snadná, nám v podrobném reportu přiblíží hlavní trenér Dominik Grečko. Gratulujeme k vítězství!

Máme za sebou první ze dvou turnajů, kde jsme zažili neskutečné emoce a celý turnaj vyhráli, ale pojďme postupně…

Do turnaje jsme vstoupili prohrou s týmem Hockey Bunnies, což byl evropský výběr dětí z Itálie, Slovenska a Německa. Bohužel se naše brankářka Emička Drešerová dostavila do dějiště turnaje se střevní virózou a do prvního zápasu nebyla schopná nastoupit a náš druhý brankář byl teprve na cestě…

Museli jsme si půjčit brankáře, který zrovna neměl svůj den. Soupeře jsme přestříleli na střely 28:8, přesto jsme prohráli 3:5. Bylo vidět, že nám chyběla aklimatizace. Odskakovaly nám puky a chyběla souhra. Děti byly zklamané, ale řekli jsme si, že Kanada taky prohrává první zápasy na mistrovstvích světa a nakonec hraje poslední zápas turnaje.

Druhý zápas jsme odehráli proti italskému týmu Young Lions Lana. Po zlepšené hře jsme začali i proměňovat šance a soupeře porazili 8:4.

Do druhého dne turnaje jsme vstoupili zápasem proti výběru Severních Čech, který hrál pod názvem South Stars, kde hrály děti z Děčína, Teplic a Turnova. První třetinu jsme odehráli výborně takticky a dostali se do vedení 1:0. Pak jsme ale 3x rychle inkasovali, ustoupili z naší hry, začali tahat puky a už jsme se zpět do zápasu nedokázali dostat. Konečný výsledek 1:5.

Po tomto zápase jsme se rozhodli pro týmovou procházku místním kaňonem, kde byly k vidění krásné přírodní scenérie. Načerpali jsme sílu, hlavně mentální a utužili kolektivního ducha týmu.

Na čtvrtý zápas jsme nastoupili proti Českému Krumlovu. Tímto zápasem nastal zlom v našich výkonech. Soupeři, který do té doby hrál dobrý hokej a sbíral body jsme nedovolili takřka nic a po dominantním výkonu vyhráli 9:1.

Do posledního dne turnaje jsme vstoupili z jasnou vizí. Karty byly rozdány a jedině dvě výhry nás mohly posunout do finále.

Nejdřív nás čekal soupeř ze Slovinska - tým HKMK Bled. Zápas se hrál už v 8 hodin ráno. Věděli jsme, že úspěšnější bude ten tým, který bude víc “probuzen”. Vyhráli jsme 12:5. Nutno říct, že kluci ze Slovinska byli šikovní, ale jejich tvrdá, někdy až zákeřná hra, je obrala o šanci si zahrát s námi rovnocennou partii. Dvě třetiny zápasu totiž hráli v oslabení…

Před posledním zápasem proti lotyšskému týmu MBV Baltu Vilki jsme věděli, že do finále nás posune jedině výhra, protože soupeř měl o bod více. Remíza by nás posunula na třetí místo a prohra na čtvrté. Pro nás to vlastně bylo takové malé semifinále.

Odhodlání, soustředění a očekávání v očích dětí bylo obrovské. Nikdy jsme je takto neviděli. Do první třetiny jsme vstoupili výborně a hned v prvním střídání jsme skórovali. Pak to byl obrovský boj o každý centimetr ledu. I přes velkou snahu nevzdat ani jeden souboj, byli kluci až přemotivování, z čehož plynuly časté fauly, za které nás soupeř potrestal a otočil skóre na 1:2. Během přestávky jsme kluky uklidnili, povzbudili a namotivovali. A pak to přišlo! Max Kozárek třemi góly poslal náš tým do finále. Byly to neskutečné emoce a radost, která se nedá popsat slovy, to musíte zažít…

Finále

Do finálového zápasu jsme nastoupili hned po utkání s lotyšským soupeřem a to bylo teprve drama, jaké by nenapsal ani hollywoodský scenárista. Soupeřem nám byl výběr Severních Čech, tým South Stars, s nímž jsme ve skupině prohráli 1:5.

Samozřejmě, zůstala v nás euforie z předešlého zápasu a tu jsme využili dokonale. Hned v prvním střídání jsme vstřelili gól a tím se euforie ještě zdvojnásobila, z čehož jsme čerpali i na střídačce. Děti absolutně necítily únavu ani různé bolístky a do všeho šly s maximálním nasazením. Byl to hokej takzvaně nahoru a dolů. Po 5 minutách to bylo 3:2 v náš prospěch.

Pomohla nám přestávka, kde jsme srovnali emoce, ale nikoliv odhodlání! Druhou třetinu jsme měli výbornou. Disciplína a dodržování pokynů za cenu sebeobětování každého, kdo byl na ledě, nám přineslo náskok 5:2 před poslední třetinou. Byli jsme si vědomi, že poslední třetina bude těžká a soupeř se nevzdá. To, co se však dělo, bylo těžko uvěřitelné.

Soupeř nastoupil na třetí třetinu v obrovském nasazení a plný odhodlání zápas otočit. Jejich hráčů bylo plné hřiště, z čeho pramenily naše fauly. Nešťastná teč a vlastní gól nastartovaly soupeře tak, že zápas otočil a vedl 6:5. Dokázali jsme se rychle oklepat a hned vyrovnali na 6:6. Troufám si říct, že po vyrovnání jsme opět převzali tempo zápasu do vlastních rukou a vytvářeli si nebezpečné situace. Soupeř už zahrozil jen sporadicky.

Vše nasvědčovalo tomu, že zápas vyvrcholí v prodloužení. Nestalo se, 12 sekund před závěrečnou sirénou jsme vstřelili gól. U soupeře obří smutek a u nás neskutečná euforie. Samozřejmě, mohlo to být i opačně, ale v tom je ten sport krásný, protože v něm jsou nefalšované emoce, ať už smutku, nebo nepopsatelné radosti.

Díky patří všem, ale hlavně dětem! Byl to skvělý turnaj a jelikož budeme obhajovat zlato, příští rok přijedeme zase.

-hlavní trenér Dominik Grečko-

Aktuální články

HC Zastávka vyhrála domácí turnaj ročníků 2013 a 2014

Na konci sezóny 2023/2024 jsme uspořádali turnaj pro hráče ročníků 2013 a 2014. Našimi soupeři byla družstva HC Blansko, SKMB Boskovice a...

Program zápasů 22.3.-23.3.2024

Sezóna 2023/2024 se chýlí ke konci. Mladší žáci dohráli poslední soutěžní zápas na začátku tohoto týdne, starší žáky čeká...

Výsledky žákovských utkání

Víkendový program se nám tentokrát protáhl až do pondělí. Zatímco starší žáci odehráli utkání v neděli v Hodoníně, mladší žáci...