6. kolo, sobota 10.12.2022, 17:00

TJ Sokol Rájec-JestřebíHC Zastávka

3:5 (1:3, 0:0, 2:2)
redakce |

A-tým pokračuje na vítězné vlně, přidal se i dorost

Uplynulý víkendový program přinesl spoustu hokejových zážitků, z nichž vyčnívá především vítězství A-týmu nad Rájcem-Jestřebí a dorostu nad Boskovicemi.

HC Zastávka:

Ševčík (Polanský) – Fiala, Partyka, Huml, Sabol – Šedý, Touška, Hep, Bednář, Culka, Mikule

Branky HC Zastávka: Mikule (Huml), Mikule (Touška), Mikule (Fiala), Bednář (Mikule),Touška (Šedý)

Stadion: ZS Blansko

Komentář

V utkání průměrné úrovně mezi domácím Sokolem a Zastávkou byli hosté lepším mužstvem. Po první třetině vedli především díky třem brankám útočníka Mikuleho 1:3. Ve druhé třetině branka nepadla, nicméně ve třetím dějství hosté po brankách Bednáře a Toušky navýšili své vedení na 1:5. V dalším průběhu utkání hosté trochu polevili, domácím se tak podařilo v závěru zkorigovat výsledek na konečných 3:5. HC Zastávka zůstává v čele tabulky soutěže OP Blansko na prvním místě bez ztráty bodu.

V Regionální soutěži dorostu se ve skupině o umístění utkali naši dorostenci s Boskovicemi. Vítězství 8:4 znamená pro naše hráče první bodový zisk v nadstavbové soutěži a snad i vzpruhu do dalších zápasů.

Komentář vedoucího mužstva Jana Židka: 
"Utkání jsme otevřeli pěknou střelou zpoza obránce. Bohužel jsme vedení udrželi jen krátce a poté jsme vždy museli dotahovat až do stavu 3:3. V druhé polovině 1. třetiny se nám po dvou individuálních akcích podařilo odskočit a do šaten jsme šli za stavu 3:5.

2. třetina byla vyrovnaná. Bohužel se nám nepodařilo zvýšit náskok po vyloučení boskovického hráče, který po úmyslném seknutí hokejkou do oblasti hlavy/krku obdržel 5 min+do konce utkání, přičemž tento zákrok bude mít zřejmě disciplinární dohru.

Ve třetí třetině jsme spíše udržovali náš náskok, ale dokázali jsme si vytvořit i šance, že kterých padly dva góly, poslední dokonce sekundu před finálním hvizdem.

Z prvního vítězství ve skupině o umístění a druhého vítězství nad Boskovicemi v této sezóně jsme měli velkou radost a kluci ho na ledě náležitě oslavili."

V Lize mladších žáků se naše družstvo utkalo s Kometou Brno, která si zejména po drtivé první třetině pohlídala utkání a zvítězila 14:2.

Aktuální články

Přípravky na turnaji v Kuřimi

Hráči našich přípravek se zúčastnili sobotního turnaje v Kuřimi, kde se utkali s týmy Mystery Kuřim, Boskovice a Scorpions Brno.

Turnaj mladších žáků v Rosicích

Kategorie mladších žáků se před ostrým startem mistrovské soutěže zúčastnila turnaje, který jsme uspořádali na zimním stadionu v...

Přátelská utkání mladších žáků

Nová sezóna klepe na dveře, proto přinášíme program nejbližších přátelských utkání kategorie mladších žáků. Další info bude...