6. kolo, sobota 10.12.2022, 17:00

TJ Sokol Rájec-JestřebíHC Zastávka

3:5 (1:3, 0:0, 2:2)
redakce |

A-tým pokračuje na vítězné vlně, přidal se i dorost

Uplynulý víkendový program přinesl spoustu hokejových zážitků, z nichž vyčnívá především vítězství A-týmu nad Rájcem-Jestřebí a dorostu nad Boskovicemi.

HC Zastávka:

Ševčík (Polanský) – Fiala, Partyka, Huml, Sabol – Šedý, Touška, Hep, Bednář, Culka, Mikule

Branky HC Zastávka: Mikule (Huml), Mikule (Touška), Mikule (Fiala), Bednář (Mikule),Touška (Šedý)

Stadion: ZS Blansko

Komentář

V utkání průměrné úrovně mezi domácím Sokolem a Zastávkou byli hosté lepším mužstvem. Po první třetině vedli především díky třem brankám útočníka Mikuleho 1:3. Ve druhé třetině branka nepadla, nicméně ve třetím dějství hosté po brankách Bednáře a Toušky navýšili své vedení na 1:5. V dalším průběhu utkání hosté trochu polevili, domácím se tak podařilo v závěru zkorigovat výsledek na konečných 3:5. HC Zastávka zůstává v čele tabulky soutěže OP Blansko na prvním místě bez ztráty bodu.

V Regionální soutěži dorostu se ve skupině o umístění utkali naši dorostenci s Boskovicemi. Vítězství 8:4 znamená pro naše hráče první bodový zisk v nadstavbové soutěži a snad i vzpruhu do dalších zápasů.

Komentář vedoucího mužstva Jana Židka: 
"Utkání jsme otevřeli pěknou střelou zpoza obránce. Bohužel jsme vedení udrželi jen krátce a poté jsme vždy museli dotahovat až do stavu 3:3. V druhé polovině 1. třetiny se nám po dvou individuálních akcích podařilo odskočit a do šaten jsme šli za stavu 3:5.

2. třetina byla vyrovnaná. Bohužel se nám nepodařilo zvýšit náskok po vyloučení boskovického hráče, který po úmyslném seknutí hokejkou do oblasti hlavy/krku obdržel 5 min+do konce utkání, přičemž tento zákrok bude mít zřejmě disciplinární dohru.

Ve třetí třetině jsme spíše udržovali náš náskok, ale dokázali jsme si vytvořit i šance, že kterých padly dva góly, poslední dokonce sekundu před finálním hvizdem.

Z prvního vítězství ve skupině o umístění a druhého vítězství nad Boskovicemi v této sezóně jsme měli velkou radost a kluci ho na ledě náležitě oslavili."

V Lize mladších žáků se naše družstvo utkalo s Kometou Brno, která si zejména po drtivé první třetině pohlídala utkání a zvítězila 14:2.

Aktuální články

Ohlédnutí za výletem do Prahy na Mistrovství světa

V neděli 12. května využili naši mladí hráči výjimečné možnosti podívat se zblízka na hokejový zápas v rámci mistrovství světa v...

HC Zastávka vyhrála domácí turnaj ročníků 2013 a 2014

Na konci sezóny 2023/2024 jsme uspořádali turnaj pro hráče ročníků 2013 a 2014. Našimi soupeři byla družstva HC Blansko, SKMB Boskovice a...

Mladší žáci získali na turnaji v Itálii zlaté medaile!

Velkého úspěchu dosáhli naši mladší žáci, když svou účast na turnaji Easter CCM Hockey Bunnies Cup 2024 v italském Fondu proměnili ve...